به اولین رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با محوریت گیاهان دارویی خوش آمدید..............زمان برگزاری رویداد: 19 الی 21 اسفند ماه 1395

چگونه ایده خود را معرفی نماییم؟

چطور در استارتاپ ها موفق عمل کنیم؟




 

۱- انرژی، شور و حرارت 

برای  پیشرفت در استارت آپ، شما باید بتوانید  در هر هفته ۸۰ ساعت بدون انتظار کوچکترین دستمزدی کار کنید. انجام این کار بدون داشتن شور و شوق عمیق غیر ممکن است. در جهانی که کار برای به وجود آوردن تغییری در زندگی برای رسیدن به آرزوهایتان بسیار حیاتی است.

نیکول لدوکس و راب دالتون در بیان تجربیات خود می گویند:

« راب اولین فرد بود با آلرژی های غذایی بود که من ملاقات کردم و این چهارمین ملاقات ما بود که نزدیک بود منجر به مرگ وی شود. راب سفارش غذا داد و صاحب رستوران به او اطمینان داد که غذا عاری از آجیل است. ولی غذا داری آجیل بود و واکنش راب به آن بسیار سریع بود. ما در بوستون بودیم و من او را با ماشین با سرعت ۸۰ میل در ساعت به بیمارستان رساندم. آنها به او پردینسون و ایپینفرین دادند.»

 این موضوع برای ما این سوال را ایجاد کرد که خصوصیات و ویژگی یک غذای خوب که مطمئن باشد به طوری که ما از آن لذت ببریم چیست؟

صبح روز بعد من در خانه نیکول از خواب بیدار شدم و صدای به هم کوبیده شدن کابینت را شنیدم . نیکول پسته و بادام و گردوها را جمع کرد و از خانه خارج کرد. نیکول خیلی راحت از کار سود آور و حرفه ای امور مالی خود کناره گیری کرد تا شرکتی بسازد که زندگی خود را بهتر کند.

 

۲- اشتیاق و علاقه به همراه نوجه به مشتری

۸۸ هکتار  یک نیاز شناخته نشده را پیدا کرد  و از نمونه سازی برای پیدا کردن پرداخت به مشتریان استفاده کرد و  یک بازار بالقوه ی بزرگ برای محصول خود یافت.

نیکول می گوید: «من تحقیقات خود را آغاز نمودم تا بفهمم چگونه می توانم تغذیه خود و راب را امن و سالم نگه دارم. متوجه فقدان وجود مواد غذایی مطمئن شدم، در نتیجه غذاهای سالمی را پیدا کردم و از آنها به عنوان یک راه حل موقت استفاده کردیم.»

راب می گوید: « ما برای تبدیل شدن به یک مرد نیمه آهنی تمرین کردیم و نیکول شروع کرد به تهیه کردن شیرنی بدون استفاده از بادام زمینی و فندق. سپس آنها را به دوستان خود منتقل کردیم و آنها نیز به کسانی که می شناختند منتقل کردند و ما کار خود را ادامه دادیم تا اینکه یک برند برای خود ساختیم. و به این نکته رسیدیم که توانسته ایم به جایی برسیم. »

و این یک موقعیت بزرگ برای  به وجود آوردن بازاری برای محصولشان بود. با استناد به گفته ی دالتون: «۱۵ میلیون نفر از مردم آمریکا دارای آلرژی غذایی هستند و میلیون ها نفر دیگر هم از حساسیت های غذایی رنج می برند. محصول ما عاری از ۸ ماده آلرژی زایی بود که ۹۰ % کسانی که آلرژی دارند نسبت به آن ۸ ماده واکنش نشان می دهد. »

۳- افزایش سرمایه و پول 

اگر می خواهید بدانید که شما واقعا تا چه حد سرمایه گذار موفقی هستید باید سهامتان را به راحتی و به هر قیمتی نفروشید. سرمایه و پول خود را به روش های دیگر افزایش دهید مثل ذخیره سازی اندوخته هایتان یا گرفتن وام در قبال خانه  یا برنده شدن در رقابت ها و مناقصه های تجاری یا شرکت در سایت های crowd funding  و پیش فروش  کردن.

۸۸ هکتار برخی از این استراتژی ها را استفاده کرد.

نیکول در این باره می گوید: «ما رقابت تجاری بابسون را در میان دیگر رقیبان بردیم که به ما ۲۰ هزار دلار تا آخر تابستان می داد. ما بازخورهایی از آنالیز های معروف گرفتیم. و از بازخورهای استفاده کردیم تا صد ها Bar بسازیم. ما در مورد استراتژیمان پایبند بودیم . طرح اقتصادی خود را توسعه دادیم و با کسانی که تازه شروع به کار کرده بودند ولی تجربه ای در زمینه بسته های تولیدی و صنعتی داشتند ، صحبت کردیم. »

در ۲۲ سپتامبر ، ۸۸acers کمپین kickstarter را برگزارکرد که یک متد افزایش سرمایه به طریق online برای استارت آپ ها است. این سایت به مردم عادی و سرمایه گذاران این شانس را می دهد که از کسب و کار مورد علاقه خود حمایت کنند. بنا به گفته ی دالتون در ۲۵ سپتامبر: « ما به هدف ۲۰ هزار دلاری خود رسیدیم.»