به اولین رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با محوریت گیاهان دارویی خوش آمدید..............زمان برگزاری رویداد: 19 الی 21 اسفند ماه 1395
استارت‌آپ به شرکت‌های جوانی گفته می‌شود که با یک ایده‌ی اولیه و بسیار ساده و حتی در برخی موارد «خام» شروع به کار می‌کنند و به سرعت مسیر رشد و ترقی خود را طی کرده و به درآمد می‌رسند. در راستای موفقیت در یک استارت‌آپ تکنیک‌های متفاوتی مورد نیاز است که می­ بایست آموخته شود.

یک استارت‌آپ‌ در واقع نیاز به سرمایه­ ی اولیه ­ی بالایی نداشته و به کمک شناخت بازار هدف، ترغیب و تشویق مشتریان و استفاده از فناوری­ های نوین توسعه می‌یابد.

استارت‌آپ ویکند نیز یک رویداد کارآفرینی است که در سه روز آخر هفته برگزار می‌شود.

صاحبان ایده، ایده‌های خود را معرفی می‌کنند و از بین ایده‌های مطرح شده بر اساس رأی حاضران، بهترین ایده‌ها انتخاب می‌گردد. صاحبان ایده‌های منتخب به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای دستیابی به ایده می‌کنند. پس از تشکیل گروه‌ها روز اول، پایان می‌یابد.

در روز دوم گروه‌ها شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. در طول این مدت، افرادی به عنوان مربی که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص بوده و یا سابقه ایجاد استارت‌آپ را دارند گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و یاری می‌نمایند، گروه ها در روز به اجرایی کردن استارت‌آپ می پردازند و در این بین ممکن است کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت نیز برای ایشان برگزار گردد.

با آغاز روز سوم، گروه‌ها دور هم جمع شده و آخرین تلاش‌ها را در جهت تولید نمونه­ ی اولیه­ ی محصولشان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند. عصر روز سوم زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه­ ی حاصل از آن ایده است، به­ طوری که گروه‌ها با ارائه ­ی توضیحات در زمینه­ ی توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند، از طرح خود دفاع می‌کنند. در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند.

 برنده واقعی این­ چنین رویداد­هایی گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده­ ی خود را بعد از رویداد نیز حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور نمایند.

در برخی موارد نمایندگانی از کشورهای مختلف دنیا که خود استارت‌آپ‌های موفقی را راه‌اندازی کرده‌اند با حضور در این رویداد تجربیات خود در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهند. شرکت کنندگان با حضور در این رویداد می‌توانند جواز حضور در رقابت جهانی استارت‌آپ‌ها را کسب کرده و با موفقیت در این رقابت از سرمایه گذاری غول‌های فناوری همچون گوگل، آمازون و بهره ببرند. این رویداد با محوریت گیاهان دارویی در تاریخ 18 الی 20 اسفند ماه 1395 توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و مرکز رشد احد های فناور در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار خواهد شد. در این راستا از کلیه ­ی علاقمندان که دارای ایده­ ی خلاقانه­ ای در ارتباط با گیاهان دارویی هستند دعوت می­ شود تا در این رویداد خلاقانه شرکت نموده و از این سکوی پرتاب به نحو احسن در راه تبدیل ایده­ی خلاقانه­ ی خود به عمل، کسب درآمد کنند.